Custom Text

Wiosenne przygotowania do świąt Wielkanocnych

Custom Text

W religii katolickiej święta Wielkanocne są najważniejsze. Symbolizują one boskość Chrystusa, dlatego też tak istotne jest odpowiednie przygotowanie naszych domów do tych świąt. Przygotowania te wiążą się także z prządkami wiosennymi, które wykonuje się po każdej zimie.

Symbole świąt Wielkanocnych

Wielkanoc tak jak i każde inne święto ma swoje symbole. Pisanki, zajączki, baranki, kurczaczki – wszystko to symbole nowego życia i zwykle nie brakuje ich na obrusach, zasłonach, czy innych tkaninach dekoracyjnych. Poza tymi oczywistymi motywami, można zastosować także elementy związane z stylami ludowymi. Obrus w stylu łowickim świetnie sprawdzi się jako wielkanocna ozdoba stołu świątecznego.

Tkaniny od producentów

Producenci obrusów, zasłon i innych tkanin dekoracyjnych wiedzą jak dużym zainteresowaniem cieszą się elementy dekoracyjne w stylu wielkanocnym. Dlatego też co roku wypuszczane są nowe ciekawe serie, także wykorzystujące motywy ludowe. Obrusy łowickie, góralskie, czy nawet kaszubskie są na tyle popularne, że wiele osób stosuje je w na co dzień w swoich wystrojach wnętrz.

Custom Text

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*