Szalejące grupy hakerów – czy firmy są bezpieczne?

Haker włamujący się do komputeraW ostatnich miesiącach media co chwilę informowały o kolejnych atakach na bazy danych film i instytucji państwowych. Także wiadomości o specjalnych grupach hakerów – żołnierzy szkolonych w Chinach oraz USA, którzy mają strzec swych państw w wirtualnej rzeczywistości skłania do zastanawiania się nad bezpieczeństwem prywatnych firm. Czy warto przeprowadzać audyt bezpieczeństwa?

Znane grupy hakerskie i ich cele

Celami Lulz security, a także wielu innych grup hakerów zwykle są duże korporacje międzynarodowe, przechowujące dane setek klientów i planów inwestycyjnych oraz technologii. Choć nie zawsze celują oni w pozyskanie tych danych jako źródeł pieniędzy, to na pewno szkodzą. Mniejsze firmy nie muszą się martwić o ewentualne ataki z ich strony, ponieważ takie cele nie przyniosą im sławy. Dlatego jeśli audyt bezpieczeństwa miałby być wybierany ze względu na znane grupy hakerskie, lepiej z niego zrezygnować.

Realne zagrożenie w sektorach MSP

Małe i średnie przedsiębiorstwa polegające w dużej mierze na informatyzacji mogą jednak obawiać się jednak szpiegostwa przemysłowego. Audyt bezpieczeństwa i wprowadzenie nowych standardów w tym zakresie mogą być niezbędne, jeśli konkurencja w danej branży jest duża i firmy chwytają się już niedozwolonych technik w związku ze zbyt silna walką cenową, może dość do nadużyć właśnie względem bezpieczeństwa informatycznego. Unieruchomienie pracy firmy, kradzież danych klientów, planów oraz nowych rozwiązań może stać się ogromnym problemem dla każdej firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *