Stylizacja wnętrz na dawne czasy – zasady

barokowe-wnetrzeWybór pasującego stylu to bolączka każdego, kto kupił nowe mieszkanie, czy też dom i stoi przed wyborem odpowiedniej stylizacji pomieszczeń. Sam wybór musi odzwierciedlać własny gust, a także nie może być jedynie kierowany gustem, lecz także praktycznością. Meble stylizowane na dawne dzieje są bardzo stylowe i mogą się podobać, lecz problemem jest ich stosunkowo niska praktyczność. Przede wszystkim są one strasznie ciężkie, co w razie konieczności ich przestawienia może stanowić bardzo poważny problem. Nie są one także przesadnie praktyczne z punktu widzenia ładowności. Nie ma co liczyć na to, że szafa stylizowana pomieści tyle rzeczy, co szafy nowoczesne.

Dodatkowe ozdoby pomieszczeń

Patrząc na ozdoby do domu nie musimy już kierować się praktycznością, gdyż są one raczej potrzebne jedynie do wypełniania wolnych przestrzeni i nie mają one znaczenia praktycznego. Przykładem ozdoby, która może być jednocześnie praktyczna jest na przykład świecznik. Świeczniki stylizowane na stare czasy są bardzo popularne, a czasami tego rodzaju elementy przydają się, gdy na przykład zabraknie prądu w gniazdkach. Wszystko więc należy dobierać z umiarem.

Co za dużo to niezdrowo

Umiar będzie najlepszym doradcą w przypadku wykańczania mieszkań i domów. Nie powinno dojść do sytuacji, gdzie artykuły dekoracyjne będą stanowiły większość wyposażenia, gdyż wtedy nasze mieszkanie, czy też dom staną się zupełnie niepraktyczne. Przed ostatecznym kupnem wszystkich dodatków warto sporządzić listę, gdzie rozpiszemy wszystkie rzeczy, które zamierzamy kupić wraz z miejscem ich przeznaczenia. Wtedy można w przybliżeniu ocenić, czy całość będzie tworzyła odpowiedni, zamierzony efekt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *