Sposoby na samodzielne ogrzanie mieszkania

piecykLata dziewięćdziesiąte to czas kiedy nastała ogromna popularność na bezobsługowe piece na olej opałowy i gaz. Odchodzono wtedy od taniego rozwiązania jakim były kotłownie. Początkowo faktycznie było to tańsze rozwiązanie, jednak wraz ze wzrostem cen oleju opałowego oraz gazu opłaty podniosły się do horrendalnych poziomów. Dlatego coraz więcej osób zaczyna się zastanawiać nad indywidualnym ogrzewaniem.

Kamienice i małe bloki z lat 70

Szczególnie mieszkańcy kamienic i bloków kilkurodzinnych najbardziej odczuwają tą różnice, Dlatego to oni najczęściej poszukują alternatywnych sposobów ogrzewania. Jeśli budynek posiada stary komin, dawno już nieużywany, mamy możliwość wykorzystania go lub do dodania własnego. Szczególnie jeśli mieszkanie znajduje się na szczycie, możemy zdecydować się na kominek z płaszczem wodnym i opalanie drewnem. Jest to zdecydowanie najtańsze rozwiązanie, wymaga jednak uzupełnienia o ogrzewanie elektryczne.

Inne sposoby odłączenia się od centralnego ogrzewania

Wiele osób może wpaść na pomysł, aby opalać biokominkami, nie wydzielają one szkodliwych spalin, nie wymagają odprowadzania spalin. Spełniają one jednak jedynie funkcje dekoracyjne, dają oczywiście ciepło, należało by jednak ustawić kilka takich kominków w każdym pomieszczeniu, a koszty były by porównywalne. Można także wykorzystać stary komin i powrócić do opalania węglem, była by to spora oszczędność ponieważ składy oferują np. węgiel groszek w cenie 550 zł/tona. Najprostszym, choć najdroższym rozwiązaniem jest ogrzewanie elektryczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *