Koktajle dla naszej skóry – mezoterapia

piekna-skoraWstrzykiwanie różnych substancji pod skórę, może kojarzyć się z nienaturalnym powiększaniem ich poprzez specjalne wypełniacze jak botox, jednak nie każdy zabieg wstrzykiwania musi na tym polegać. W medycynie estetycznej stosuje się także substancje, które nie mają za zadanie wypełniać zmarszczek, ale pobudzać skórę do autoregeneracji, tak jak mezoterapia.

Na czym to polega

Zabieg ten polega na wstrzykiwaniu pod skórę specjalnych koktajli witaminowych, dzięki którym skóra sama zyskuje na jędrności i wyglądzie. Zabieg ten najlepiej powtarzać w seriach, tak aby skóra wciąż miała dopływ korzystnych substancji. Najlepiej, jeśli koktajle dobierane są indywidualnie do danej osoby tak, aby jak najlepiej oddziaływały na skórę.

W czym pomaga?

Mezoterapia może być stosowana na konkretne obszary naszego ciała, zarówno klatka piersiowa, uda, pośladki jak i twarz. Często jest również stosowana jako sposób na ograniczenie wypadania włosów, koktajle wstrzykiwane są w skórę głowy, dzięki czemu odżywione i wzmocnione zostają cebulki włosowe(korzystne szczególnie dla łysiejących mężczyzn). Nie można także pominąć faktu, że zabieg ten jest całkowicie bezbolesny, ponieważ wszystkie gabinety medycyny estetycznej stosują podczas niego specjalne żele przeciwbólowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *