Ile trwa nauka jazdy?

Nauka jazdy owiana jest legendami o trudnych kursantach, którzy kompletnie nie potrafią jeździć, o złośliwych instruktorach, a tym bardziej o niesprawiedliwych i złośliwych egzaminatorach. Jak wygląda nauka jazdy w rzeczywistości?

Nauka jazdy dla opornych

Nauka jazdy z pewnością wymaga czasu. Najpierw należy zapisać się na kurs teoretyczny, gdzie poznaje się zasady uczestnictwa ruchu drogowego, później zaś wsiada się za kierownicę. A aucie towarzyszy nam instruktor, który ma dostęp do kierownicy i w każdej chwili może ją od nas „przechwycić”. Ma też własne sprzęgło i hamulec, dzięki czemu na początku nie musimy się obawiać, że nie zapanujemy nad autem. Z czasem instruktor wymaga od nas coraz więcej – sami musimy pamiętać o tym, jak podnosić sprzęgło i jak zmieniać prawidłowo biegi, by samochód nie zgasł na światłach. To wymaga skupienia i utrwalania, utrwalania, jeszcze raz utrwalania…  Im więcej godzin wyjeździmy, tym lepiej dla nas.

nauka jazdy gdynia

Lepiej nie być zbyt pewnym siebie

Nauka jazdy bywa stresująca. Prowadzenie auta jest jednak dzisiaj niemal niezbędne. Gdy już się uda zdać egzamin, lepiej nie kupować od razu drogiego samochodu (chociaż dla niektórych to jest właśnie motywacją do intensywnej nauki jazdy), ponieważ sam dokument nie daje gwarancji, że jeździmy bezbłędnie. Warto się mimo wszystko rozjeździć i zachować pokorę, ponieważ poruszanie się po mieście jest zadaniem odpowiedzialnym i trudnym. Lepiej więc przygotować się na to, że sama nauka potrwa…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *