Elektronika i drukowane publikacje

Produkcja książek nie tylko w Polsce traci swoje znaczenie. Do takiej sytuacji dochodzi ze względu na pojawianie się nowego sprzętu na rynku. Posiadają one aplikacje umożliwiające przeglądanie publikacji w wersjach elektronicznych. Przyjrzyjmy się zatem, dlaczego drukowane książki są coraz rzadziej wybierane.

produkcja-ksiazek

Środki finansowe i stan techniczny książek

Wersja elektroniczna różni się od drukowanej przede wszystkim pod względem finansowym. Porównanie ich wskaże, że pierwsza grupa jest znacznie tańsza. Różnice te zwykle sięgają poziomu kilkunastu lub kilkudziesięciu procent. W zależności od rodzaju publikacji. Warto wskazać, że wersja elektroniczna umożliwia także wydrukowanie za pomocą własnej domowej drukarki. Oczywiście publikacja ta nie będzie wyglądała jak z księgarni, ale bez problemu da możliwość zapoznania się z tekstem. Drugą sprawą jest stan książek. Otóż ulegają one zniszczeniu. Czy to samo powiemy o wersji elektronicznej? Nie. Ona cały czas będzie w takim samym stanie.

Opłacalność działalności

Wybór rodzaju publikacji zależy od nas. Produkcja książek czy elektronicznych rozwiązań jest osobistą sprawą. Nie zawsze na ich wybór wpływają tylko środki finansowe. Wiele do powiedzenia mają nasze gusta i upodobania. Wskazują co jest dla nas korzystne, a co nie. Póki ktoś będzie decydował się na drukowane książki, ich produkcja nie stanie. Zawsze drukarnie i wydawnictwa będą miały szansę na zarobek. Zrezygnują z tego, w momencie nieopłacalności. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *