Anglia – raj dla emigrantów

Anglia jest na celowniku setek tysięcy emigrantów z całego świata. Kusi ona wielokulturowością oraz ogromem możliwości. Język angielski, który jest tam językiem użytkowym, jest również językiem międzynarodowym, który używany i bardzo dobrze znany jest na każdym kontynencie, dlatego też przybywający do Anglii nie mają problemów z porozumiewaniem się.

Mix

Obecnie w Anglii można znaleźć przedstawicieli każdej kultury i każdej grupy społecznej. Oczywiście nie brakuje nam również naszych rodaków. Polacy wyjeżdżają tam głównie w celach zarobkowych. Pracują jako budowlańcy, inżynierowie czy też opiekunki osób starszych i dzieci. Dużą popularnością cieszą się również na stanowiskach takich jak: pielęgniarki czy elektrycy. Polaków jest w Anglii tak wielu, iż powstają iście polskie dzielnice z polskimi sklepami i restauracjami.

Niskie koszty

Dużym komfortem dla mieszkających w Anglii Polaków, jest fakt, iż przeloty samolotem oraz przejazdy autokarem tam są z roku na rok coraz tańsze. Dzięki temu z łatwością mogą oni podróżować między rodzinnym krajem, a nowym miejscem zamieszkania. Opłacalne są również przesyłki kurierskie do Anglii oraz z Anglii, dzięki czemu stęsknione rodziny mogą wysyłać swoim bliskim paczki z żywnością oraz upominkami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *